Фундамент для веранди своїми руками.

Fundament dlya verandy svoyimy rukamy.Зробити фундамент для веранди закритого типу зовсім нескладно. Найкраще в цьому випадку використовувати стрічковий тип фундаменту, для виготовлення якого потрібно дотримання кількох простих правил, невеликі фінансові витрати і трохи часу.

Для закритого типу веранди необхідний більш міцний і грунтовний, ніж для відкритої веранди, фундамент, а значить, він придатний і для першого і для другого типу веранд.

Приступаємо до зведення фундаменту для веранди.

Починати слід з розмітки зовнішніх і внутрішніх кордонів фундаменту. Ширина і глибина фундаменту під веранду дорівнює 400 мм. Для розмітки вам буде потрібно молоток, загострені по краю дерев’яні кілочки і моток мотузки. Розмітку виробляєте з розрахунку довжина або ширина веранди + 200 мм. Тобто, якщо ви плануєте ставити веранду розміром 2.5 × 5 м., розмір фундаменту повинен становити 2.7 × 5.2 м. А якщо пристроювати веранду до будинку, ширина фундаменту повинна бути більше ширини веранди на 100 мм, так як з одного боку у веранди буде спільна стіна з будинком. Значить з цього боку випуск фундаменту за габарит веранди не потрібний.

Під час розмітки обов’язково перевіряйте діагоналі, вони повинні бути рівні, інакше у вас не буде прямого кута по кутах фундаменту. Це правило справедливо, тільки якщо протилежні сторони фундаменту для веранди рівні по довжині. У протилежному випадку прямий кут можна перевірити за правилом 3/4/5. За цим правилом у прямокутному трикутнику зі сторонами катетів 3 та 4 одиниці сторона гіпотенузи дорівнює 5 одиницям. Відміряєте і відзначаєте 2 точки від перевіряємого кута фундаменту в кожну сторону на 300 і 400 мм відповідно. Якщо кут прямий, то інтервал між цими точками дорівнює 500 мм.

Починаємо установку веранди на фундамент.

При установці веранди на фундамент у вас має залишитися вільним 100 мм по зовнішньому краю фундаменту (випуск). Надалі ви можете облицювати цю частину якимось декоративним матеріалом, наприклад природним, або як ще кажуть, «диким» каменем.

Траншею по розмітці необхідно викопати мінімальною глибиною 300 мм. Площина траншеї повинна бути строго по горизонту. Цю умову легко виконати, якщо застосувати контрольні віхи і гідроуровень. За гідрорівнем виставляєте на віхи горизонт, і вже по мітках горизонту на віхи перевіряєте глибину траншеї. Проміжок між віхами бажано робити не більше 1.5м.

У траншею засипаємо пісок шаром близько 50 мм, поверх нього не сильно щільно шар бутового каменю товщиною приблизно 150 мм. По периметру траншеї ставимо опалубку з дошки, з внутрішньої сторони дощок опалубки креслимо лінію по висоті заливки бетону (400 мм від дна траншеї, відзначаєте за рівнем горизонту на віхи). Всередину опалубки вкладаємо пов’язаний в’язальним дротом каркас з арматури. Відстань від верхнього краю каркаса до верхнього рівня фундаменту має бути близько 50 мм.

Яким повинен бути бетон?

Бетон готуємо, змішавши пісок, щебінь і цемент у співвідношенні 3,5,1 відповідно. Води необхідно приблизно стільки ж, скільки і цементу. Майте на увазі — вологий пісок і щебінь теж містять воду. Залити фундамент для веранди бажано за один прийом, тобто без великих проміжків за часом.

Під час проведення робіт ретельно виконуйте правила техніки безпеки, користуйтеся тільки повністю справним інструментом та обладнанням. Електрична бетономішалка повинна бути заземлена. В обов’язковому порядку використовуйте засоби індивідуального захисту (окуляри, рукавички, спецодяг і спеціальне взуття).