Помилки при спорудженні вимощення.

Pomylky pry sporudzhenni vymoshchennya.При облаштуванні вимощення помилки можуть виникнути на будь-якому етапі робіт. Навіть неправильна зворотна засипка грунту навколо будинку здатна викликати її усадку.

Найпоширеніший варіант — вимощення, жорстко з’єднана з ломом. При пучинистих явищах вона, прагнучи піднятися, відхиляється і руйнується. При відтаванні грунту під нею можуть виникнути порожнини, в які постійно буде затікати вода. Отмостка повинна примикати до будинку через температурний шов, зроблений за допомогою демпферної стрічки або однокомпонентного поліуретанового герметика.

Згадаємо і про помилку, яка призводить до того, що вимощення буквально «вистрілює» (історія реальна, розказана господарем будинку на форумі). При бетонуванні вимощення робочі використовували пісок з глинистими включеннями. Навесні, коли вимощення вднень зволожується, а вночі промерзає, господарі прокидаються від звуків, схожих на постріли. А відбувалося ось що: шматки бетону в отмостке «відстрілювалися» мерзлою глиною, залишаючи вибоїни і раковини на поверхні.