Стрічковий фундамент своїми руками.

Strіchkoviy fundament svoyimi rukami.Стрічковий фундамент — мабуть, найпоширеніший. Він являє собою замкнуту стрічку і має більшу несучу поверхню в порівнянні з стовпчастим фундаментом. Він підходить для будинків всіх типів — з дерева, цегли, бетону, каменю, а також побудованих за каркасною технологією. Зведення стрічкового фундаменту передбачає значний обсяг земляних робіт. Також допускаєтся і будівництво підвалу. Все, що потрібно для цього, прибрати грунт з простору всередині стрічки. Стіни стрічкового фундаменту будуть одночасно виконувати роль стін підвалу.
При будівництві стрічкового фундаменту своїми руками врахуйте, що ширина стрічки має бути на 10-15 см ширше стін будинку, але ніяк не менше.

Висота стрічкового фундаменту повинна бути мінімум в 2 рази більше його ширини. Отже, зведення стрічкового фундаменту слід почати з розбиття осей фундаменту (вам знадобиться шнур і кілочки). Потім викопати траншею під стрічковий фундамент. Траншею заповнити шарами: 1) піску, 2) щебеню або гравію. Товщина кожного шару — 15-20 см. Кожен шар необхідно утрамбувати. Зверху залити шар цементного розчину товщиною 5-10см, або укласти  плівку з поліетилену. Протягом 5-7 днів розчин буде набирати 50% міцності. До подальших робіт приступити після закінчення цього часу.

З дощок товщиною 5 см спорудити опалубку і встановити її всередину траншеї. Ретельно перевірити вертикальність опалубки. Вивести опалубку на 30 см вище рівня поверхні землі. Одночасно монтувати вертикальну і горизонтальну арматуру (армування фундаменту), зібравши її в каркас (крок установки 10, 15, 20, 25 см). Каркас закласти на всю висоту фундаменту, скріпивши секції в’язальним дротом. Почати заливку бетону в опалубку шарами 15-20 см. Кожен шар трамбувати дерев’яними трамбівками для виключення пустот у масиві бетону. Простукати стінки опалубки (використовуємо бетонний вібратор). Якщо роботи з виготовлення стрічкового фундаменту ведуться взимку, то бетон потрібно прогрівати або утеплювати тирсою, скловатою. Не можна лити бетонну суміш з висоти більше півтора метра. Це призведе до розшарування бетону. Через 7-10 днів зняти опалубку і промазати зовнішні стінки стрічкового фундаменту бітумною мастикою. Зверху приклеїти руберойд (гідроізоляція фундаменту). Пазухи стрічкового фундаменту засипати піском (з трамбуванням і проливкою водою).