У Підмосков’ї дорогі таунхауси сповзли в яр.

У Підмосков'ї дорогі таунхауси сповзли в яр.У Одинцовському районі Підмосков’я сповзли в яр відразу десять дорогих таунхаусів. Така ситуація склалася через те, що елітні будинки були зведені прямо поруч з глибоким яром.

Місцеві жителі кажуть, що з початком весни ночами стало чутно, як тріскається бетон і скриплять металеві балки в будинках. При цьому коли почав рясно танути сніг, підмитий грунт не витримав навантаження, і стався зсув. У підсумку за десять років край лощини підступив впритул до фундаментів будинків.

«Потрібно було встановити правильний відвід вод, дренажну систему, щоб не йшли ці грунти. Ці грунти просто змило водою, тому що пішло масове танення снігу цієї весни. Через аномальну погоду сніг став танути дуже швидко, пішов дуже сильний потік грунтових вод, і це безпосередньо розмило грунт », — говорить житель села Подушкіно Микола Лі.

Компанія-забудовник на звернення постраждалих мешканців поки не відповідає. Адміністрація селища радить власникам нерухомості за свій рахунок зробити незалежну експертизу. Вона покаже, чи була порушена технологія при будівництві, і хто понесе відповідальність за руйнування дорогих таунхаусів, передає «Вести-Москва».

Блоковий фундамент своїми руками.

Blokoviy fundament svoyimi rukami.Фундамент з блоків має на увазі використання блоків з бетону, які укладаються на розчин та стягуються дротом зі сталі. Цей фундамент є надійним і швидкобудуюємим, але і досить дорогим. Для будівництва своїми руками фундаменту з блоків, підходять: ФБП (фундаментні блоки пустотні); ФБВ (фундаментні блоки з вирізом суцільні); ФБС (фундаментні блоки стінові).

Для сухих і щільних грунтів актуальний блочний стрічковий фундамент. Для будівництва викопуємо траншею (на підставі ряду факторів окремо розраховуємо глибину). Насипаємо пісок шаром 15-20 см на дно траншеї і такий же шар щебеню, утрамбовуємо. Розрівнюємо строго горизонтально по рівню. Опускаємо на підсипку фундаментні блоки, якомога ближче один до одного. Робитмо кладку з червоної цегли у місцях  майбутніх технологічних отворів. Заливаємо бетоном шви між блоками.