Фундамент на гвинтових палях, область його застосування та переваги.

fundamenti_na_gvintovih_palyahФундаменти на гвинтових палях — це одна з нових розробок, яка раніше застосовувалася виключно у військовій промисловості при необхідності максимально швидкого зведення таких об’єктів як мости, високовольтні лінії і різних споруд в болотистій, промерзлій і нестійкій місцевості.

Безпосередньо перед початком зведення такого фундаменту потрібно розрахувати і визначити необхідну кількість паль і відстаней між ними. По периметру потрібно відзначити місця установки паль і визначити глибину залягання нестабільного грунту. Основою даного виду фундаменту є гвинтові палі, виготовлені із загострених на кінці сталевих труб і прикріплених методом зварювання лопатей. Така конструкція покрита антикорозійним складом. Лопаті сконструйовані таким чином що, при укрученні палі грунт не розпушується, а навпаки, ущільнюється.

Відповідно до проекту майбутнього фундаменту, палі закручуються на глибину завершення просадного шару. При нестачі довжини палі її можна нарощувати. Після встановлення всіх передбачених проектом паль зайві частини обрізаються за рівнем фундаменту і бетонуються. Для збільшення міцності і цілісності конструкції палі між собою зв’язуються за допомогою куточка або швелера.

Щоб уберегти опори від шкідливих корозійних впливів встановлюються пальові оголовки, далі вся конструкція покривається спеціальним складом, в основі якого епоксидна смола і емаль. У випадку, якщо місцевість, на якій планується зведення фундаменту має не однорідну вишину, палі вкручуються на різну висоту, а потім, методом зрізання регулюються до потрібного рівня. Цим способом можна монтувати споруди навіть на пагорбах і в будь-який, важкій для будівництва місцевості.

При будівлі тимчасових споруд і якщо палі не піддалися бетонуванню, їх можна викручувати і застосовувати повторно. Порожнина гвинтових палі, при будівництві постійних споруд, заливається бетоном, завдяки чому кожна паля витримує навантаження до 6 тонн в залежності від грунту місцевості. Термін служби такого виду фундаменту від 50 років.

Фундамент на гвинтових палях має цілий ряд переваг в порівнянні з іншими конструкціями фундаментів.

*  Економічність. Відсутня необхідність у проведенні трудомістких і дорогих земляних робіт.
*  Час виготовлення такого виду фундаменту від 1 до 3 днів.
*  Застосовується на будь-яких грунтах, за виключенням скельного. Просто не заміний в торф’яній, болотній та пучинистій місцевості.
*  Роботи з влаштування такого типу фундаменту можна проводити в будь-який час року.
*  До вже існуючих на такому фундаменті будівлям легко прилаштувати нове, завдяки тому, що рівень споруди залишається незмінним, не піддається осіданням і підйомам.

Пальовий гвинтовий фундамент прекрасно підходить для більшості відомих типів будинків. Таких як каркасні будинки, будинки з бруса, з газобетону, за модульною технологією, дачі, лазні, гаража та альтанки. Так само, такий фундамент можна монтувати на водоймах для причалів, пірсів та інших будівель.