В основі плитковий фундамент.

V osnovі plitkovii fundament.Плитні фундаменти являють собою суцільну безблочную або ребристу залізобетонну плиту під всією площею будівлі. Плитні фундаменти влаштовують у випадках, коли навантаження, що передається на фундамент, значне, а грунт підстави слабкий. Ця конструкція особливо доцільна, коли необхідно захистити підвал від проникнення грунтових вод при високому їх рівні, якщо підлога підвалу піддається знизу великому гідростатичному тиску. Вважається, що спорудження плитного фундаменту в малоповерховому будівництві виправдано при невеликій і простій формі будівлі. Вибір пояснюється високим ступенем надійності і довговічності такого фундаменту, а разом з ним і всього будинку.

Можна іноді почути як плитковий фундамент називають «плаваючою» плитою. Плитковий фундамент встановлюється, як правило, на утрамбованій піщано-щебеневій підставі, на якому він дійсно, як би, «плаває». При цьому такий «плаваючий корабель-фундамент» не дає сезонних кренів. У будинку на плитному фундаменті, якщо він спроектований і зроблений професійно, ні навесні, ні пізньої осені не будуть «клинити» двері і не буде «перекосів» вікон і веранд. Така масивна плита «плаває» весь час суворо горизонтально, не вимагає великих вкладень при будівництві і практично ні яких засобів на експлуатацію. Таким чином, плитковий фундамент є практичним і економічним рішенням для зведення різних будівель.

Ще однією перевагою плитного фундаменту є швидкість його укладання і простота споруди. Відпрацьована технологія дозволяє зводити плитковий фундамент в найкоротші терміни — роботи розбиваються на кілька етапів, в ході яких готується майданчик для укладання, монтуються армовані плити і заливається бетон. У ході монтажу плитного фундаменту також виконується теплоізоляція і гідроізоляція фундаменту спеціальними матеріалами.

Монолітна констркуція та застосування якісних матеріалів забезпечують плитному фундаменту високу довговічність — середній термін служби плитного фундаменту становить 150 років.