Закладка фундаменту.

Закладка фундаменту.Перш ніж приступати до зведення стін вашого заміського будинку, необхідно підвести під них основу — закласти фундамент. Цей етап будівництва не вимагає особливої кваліфікації будівельної, але тим не менше від технічності його виконання, правильного вибору конструкції фундаменту і підбору матеріалів для його виконання залежать міцність і довговічність дачного будиночка (як, втім, і будь-якого іншого будинку).

Тому ставлення до процесу закладки фундаменту повинна бути абсолютно серйозним, а виконання — обдуманим. Що ж вам потрібно знати про фундаменти, щоб уникнути непоправних помилок?

Існує два типи конструкцій фундаменту: стрічковий (безперервний) і стовпчастий (який складається з окремих стовпчиків). Якщо ваш будинок буде цегляним або бетонним, то вибору бути не може — тільки суцільний безперервний стрічковий фундамент. Стовпчастий фундамент влаштовується під легкі дерев’яні та каркасні будівлі.

Будівельні матеріали, що використовуються для спорудження фундаменту, досить різноманітні: цегла (тільки глиняний червона цегла; біла силікатна цегла для влаштування фундаментів використовувати не можна), бутовий камінь, бетон

Сам процес влаштування фундаменту включає в себе кілька етапів:

* земляні роботи;
* закладка підземної частини фундаменту;
* зведення надземної частини — цоколя;
* пристрій гідроізоляції.

Догляд за сирим фундаментом.

Догляд за сирим фундаментомПісля заливки фундаменту вважати, що роботи з його монтажу завершені, ще рано. Відзначу, що для оптимального набору міцності, після заливання вологість бетону фундаменту потрібно підтримувати на високому рівні, не даючи волозі швидко випаритися. Для цього відразу після заливання потрібно накрити фундамент паронепроникним матеріалом (наприклад поліетиленовою плівкою). При цьому зняття опалубки краще проводити якомога пізніше, оскільки правильно організована опалубка добре тримає вологу усередині фундаменту.

Починнаючи з другого дня, коли поверхня фундаменту набере деяку міцність, потрібно рясно поливати її водою. Робити це необхідно щодня один раз на день, в умовах жаркої погоди це потрібно робити два рази на день. І так упродовж тижня, але при цьому уникайте ходіння по фундаменту, в перший тиждень це може порушити його структуру. Кінцеву міцність бетон набирає дуже довго, через 28 днів він лише наблизиться до максимуму, але монтажні роботи, не пов’язані з великими навантаженнями можна починати вже через 14 днів.

Як ви зрозуміли, вода необхідна фундаменту для набору міцності, але вона ж може зруйнувати його при замерзанні, тому при організації робіт по влаштуванню фундаменту розраховуйте термін 28 днів до настання заморозків. І передбачте відведення зайвої води після затвердіння фундаменту за допомогою дренажної системи. Чим менше буде вологість фундаменту до моменту промерзання землі, тим менше ушкоджень він отримає за цей сезонний цикл.