Грунти на яких рекомендується закладати фундамент.

типи грунтівРозрізняють такі основні грунти, на яких рекомендується закладати фундамент.

Скелясті. Надійні, міцні, не стискуються, не розмиваються й не промерзають. Фундаменти на таких грунтах можна закладати прямо на поверхні.

Хрящуваті (хрящ, гравій, уламки каменю).
Надійні, міцні, не стискуються й не розмиваються. Фундаменти на таких грунтах слід закладати на глибину не менше 50 см, незалежно від глибини промерзання грунту.

Піщані. Легко виймаються, добре пропускають воду, значно ущільнюються під навантаженням і незначно промерзають. Фундаменти на таких грунтах можна закладати на глибину від 40 до 70 см.

Глинисті. Здатні стискуватися, розмиватися, а замерзаючи, — спучуватися.
Якщо такі грунти знаходяться у вологому середовищі, фундаменти треба закладати на розрахункову глибину промерзання.

Суглинки і супіски. Суміші з піску і глинистих частинок. Суглинки містять від 10 до 30%, супіски — від 3 до 10% глинистих частинок. Ці грунти займають проміжне положення між глиною і піском.

Є також лєсс, який відноситься до групи суглинків, має велику кількість пір і при намоканні стискається. Якщо зазначені грунти знаходяться у вологому стані, глибина закладення фундаментів повинна бути не менш розрахункової глибини промерзання.

Скільки часу має вистоятися фундамент, перш ніж приступити до будівництва?

cкільки часу має вистоятися фундамент

 

 

 

 

 

Якщо Ви залили фундамент за всіма правилами (як пишуть у книжках), то є головне правило — при копанні фундаменту потрібно, що б він упирався на твердий грунт. Не варто гаяти часу. Приступайте до зведення стін. Якщо Ви сумніваєтеся в надійності фундаменту, то кладку потрібно вести рівномірно по всьому периметру не перевантажуючи окремі ділянки стін. І штукатурити після зведення стін відразу то тоді буде надійніша зв’язка розчину кладки і штукатурки.

Сім разів відміряй.

vymoshhennjaУ першу чергу необхідно визначити ширину вимощення, яка залежить не тільки від побажань замовників. Цей параметр багато в чому визначається типом грунтів і шириною виносу карнизних звисів покрівлі. На звичайних грунтах вимощення повинне бути на 20 см ширше карнизного звису (її мінімальна ширина — 60 см). У тому випадку, якщо будинок побудований на просадних грунтах, ширина вимощення повинна становити не менше 90 см. Іноді її роблять шириною 1 м і більше — в цьому випадку вимощення, як правило, виконує функцію доріжки навколо будинку. На об’єкті, про який ми ведемо мову, грунти звичайні, і тому ширину вимощення можна було вільно варіювати.

Будівельниками був обраний параметр 90 см як найбільш оптимальний з точки зору функціональності та дизайну (надто вузька вимощення виглядає дисгармонійно по відношенню до пропорцій будівлі).

Спорудження вимощення почали з видалення рослинності навколо будинку і зняття родючого шару на глибину 15 см і завширшки 1 м. Ретельно прибрали залишки коренів, щоб надалі пробилися паростки не зруйнували покриття. Вийнятий грунт вивезли за межі ділянки, в якому велися роботи. Надалі його можна буде використовувати для планування рельєфу. Тепер потрібно було визначити висоту розташування вимощення по відношенню до цоколя. Як правило, її споруджують тоді, коли грунт на ділянці вже спланована (вирівняна і утрамбована). На даному об’єкті ці роботи не були проведені — господар планував зайнятися ними пізніше, тому перепади грунту істотно ускладнили завдання розмітки території. По кутах будинку будівельники забили кілочки, на яких відзначили висоту примикання вимощення до цоколя, і за даними відмітками закріпили шнур по всьому периметру будівлі. По зовнішньому краю вимощення встановили другу лінію кілочків. На них відзначили висоту зовнішнього краю майбутнього бетонного покриття.

Для відводу дощової води вимощення повинно бути виконане з ухилом (у цоколя товщина покриття трохи більше, ніж у протилежного краю). Поперечний ухил від цоколя будинку може бути різним — 5-10% (5-10 см на 1 м ширини) для брукових і цегляних відмосток, 3-5% — для асфальтових і бетонних. На даному об’єкті ухил вимощення склав 5%

Як заощадити на фундаменті?

Як заощадити на фундаменті?Коли ви ведете будівництво своїми силами, цілком природно, що вам доводиться економити буквально на всьому. Але тут потрібно дотримуватися досить тонку грань між економією і якістю. Буває що, вигравши на економії можна програти у якості, що істотно важливіше. Тим більше, як можна заощадити на такій відповідальній елементі вашого майбутнього будинку як фундамент? Виявляється можна, знову ж таки дотримуючись досить простих правил. Які? Про це піде мова в нашій статті.

Якщо заливати фундамент за всіма правилами, вам доведеться неабияк витратитися. До речі сказати, вартість фундаменту у відсотках від інших окремих частин будинку складає приблизно 11%, що погодьтеся досить недешево. Як максимально скоротити витрати на нього? Варто відразу зазначити, що не буває нічого безкоштовного тому, заощадивши на грошах, вам доведеться потрудитися.

Виключаємо дорогі матеріали. Для того, щоб заощадити на найдорожчих складових фундаменту цементі і піску нам необхідно заповнити простір чимось більш доступним. У самому простому випадку нам підійдуть: будь металобрухт відповідної форми — прути, товстий дріт, швелера, косинці і т.п.

Щебінь і пісок. Також нам буде необхідний щебінь. Чим можна замінити його? Звичайним будівельним сміттям. Звичайно не всім. Нам буде потрібні некондиційні цеглини будь-яких форм, розмірів та видів, бутовий камінь. До речі останній на мою і так, завжди, використовується у приватників при заливці фундаменту.

Чим можна замінити цемент? На жаль, його те, як раз бажано брати якісний, враховуючи специфіку нашої заливки фундаменту і якість інших матеріалів.

Гравій або пісок також повинен бути якісний, власне на ньому ви заощадити не зможете.

Якщо ви збираєтеся побудувати капітальний будинок, не варто економити на глибині траншеї під фундамент. В іншому випадку це загрожує осадкою фундаменту, і в стіні вашого будинку можуть з’явитися тріщини.

Опалубки. На опалубках теж можна заощадити. Зовсім необов’язково брати під них стругані дошки. Можна використовувати некондиційні дошки, поклавши з внутрішньої частини опалубок старі листи ДВП або навіть картону. Дошки можна прибивати внахлест, для економії не спілівая зайве.

Якщо ви все-таки берете кондиційні дошки придатні для подальшого використання, намагайтеся прибивати їх акуратно. Після затвердіння фундаменту їх можна буде акуратно зняти і використовувати за призначенням.

Як заощадити на приготуванні розчину? Розчин можна замовити на заводі, але можна зробити і самим. Але праці і часу на це піде дуже багато. Тому розраховуйте, що для вас цінніше. Можна придбати стару бетономішалку, якщо надалі будете будувати будинок із цегли. Там розчин теж буде потрібен і бетономішалка, швидше за все себе окупить.

Ось такі нехитрі поради, які допоможуть вам заощадити кошти на заливки фундаменту. Купуйте бетономішалку і удачі вам!