МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Яндекс.Метрика

Строим с нуля под ключ

У блозі фундамент будинку підібрані статті, з яких ви зможете дізнатися про види, типи і конструкції фундаментів. На яких розрахунків та даних вам треба будувати стрічковий, монолітний або плитний фундамент. Чому необхідна гідроізоляція фундаменту і як уникнути проблем відновлення фундаменту.
RSS
п'ятниця, 18.03.2011

Як місити бетон вручну?Пам'ятаєте фразу - "Кожен повинен побудувати свій будинок"?

Кому-то раніше, а кому-то пізніше, але доведеться займатися будівництвом. Можливо, це буде не будинок, а сарай, гараж, льох або щось інше.

У будь-якому випадку - бетон буде необхідний, адже всі будівлі потребують фундаменту. Навіть, якщо він буде з цегли - без бетонної подушки не обійтися. Як місити бетон своїми руками? Та просто!

Звичайно, пісок, цемент, щебінь або гравій у вас вже є! І вода - неподалік.Так? Вибирайте рівне місце, та ближче до будівництва - потім ближче носити буде.

Якщо є листове залізо - добре, можна взяти великий аркуш фанери, лінолеуму, ну а якщо нічого постелити - доведеться на землі насипати гіркою 6 відер піску, зробити поглиблення в гірці і додати 2 відра цементу. Тепер це все треба добре, добре перемішати. Знову зробити гірку і поглиблення в ній. Воду лити треба в горловину потроху, інакше - розтечеться. Тепер все знову перемішуємо лопатою, краще - совкової. Додаємо поступово воду, але розчин не повинен бути дуже рідким. Перемішали? Тепер додайте щебеню або гравію і ... знову все перемішайте. Бетон готовий, беріть ноші, відра, і ... вперед! Успіхів!

понеділок, 14.03.2011

Як монтуються збірні стрічкові фундаменти.Збірні стрічкові фундаменти монтуються з блоків заводського виготовлення (фундаментних блоків-подушок, фундаментних стінових блоків). Для будівлі фундаменту малоповерхової будівлі, коли навантаження на грунт невеликі, застосовуються тільки фундаментні стінні блоки, без подушок. При будівлі фундаменту на місці з піщаним грунтом фундаментні блоки укладаються на вирівняну поверхню; на ділянках з іншим грунтом перед тим, як укласти блоки, необхідно підготувати підставу - насипати піщаний шар товщиною близько 100 мм і ретельно його утрамбувати. Якщо монтаж фундаменту проводиться з пустотілих блоків без подушок, необхідно зробити бетонну підготовку (укласти шар бетону на основу).

Фундаментні стінові блоки можуть бути порожнистими і суцільними. Пустотілі блоки виготовляють з важкого, звичайного бетону або силікатобетону. Важкий бетон, силікатобетон і бутобетон - матеріали для виготовлення суцільних блоків.

Стіни збірних стрічкових фундаментів можуть бути тонше стін самої будівлі. Це обумовлено тим, що фундамент виготовлений з міцнішого матеріалу, ніж надземна стіна.

Бутову і бутобетону кладку підземних конструкцій допускається робити тільки для малоповерхових будівель і споруд заввишки не більше 10 м. Пристрій фундаментів на просідаючих грунтах не допускається. Для бутової кладки застосовується камінь у шматках неправильної форми з місцевих порід, переважно вапняків, доломітів і пісковиків. Можна застосовувати також Нерозколотий бруковий камінь. Кладку ведуть у траншеях або в опалубці. Ширина конструкції з бутового каменю повинна бути не менше 60 і не більше 120 см. Висота кладки до 180 см.

субота, 05.03.2011

Технологія спорудження  гвинтових паль.В даний час технологія спорудження  гвинтових паль знаходить своє застосування у цивільному будівництві при зведенні дерев'яних будинків, будинків з газобетону, цегли і піноблоків, будинків за каркасно-модульної технології, огорож, пірсів, причалів. Так само ця технологія активно використовується при зведенні мостів і прокладання ліній електропередач, трубопроводів і нафтопроводів. Використання гвинтових паль можливо практично на всіх видах грунту, за винятком скелястої породи.

Сучасна гвинтова паля являє собою металеву загострену трубу з привареною лопаттю спеціальної конфігурації. З протилежного боку палі приварюється оголовок, на ньому фіксується основа майбутньої споруди.

Перед зведенням фундаменту на гвинтових палях спочатку розраховується кількість паль і їх діаметр, а також відстань між ними, виходячи з розрахункового навантаження на проектований фундамент. При розрахунках враховується тип грунту і глибина його промерзання.

Для зведення фундаменту сталева гвинтова паля, занурюється в грунт методом загвинчування на глибину мінімум 1,5 м. Відповідно до розробленого плану пальового поля фундаменту, згідно з розміткою. Гвинтова паля при заляганні у верхніх шарах торф'яного грунту загвинчується до тих пір, поки не пройде цей шар і нарощується на необхідну довжину. Палю підрізають у рівень, що визначається проектом (зазвичай 40-50см над рівнем грунту), стовбури паль бетонуються до рівня їх підрізування. Поверх стовбура встановлюється оголовок гвинтовий палі, на яку монтується обв'язка.

Взимку застосовують присадки. Для отримання цілісної конструкції гвинтові палі між собою скріплюються в залежності від виду побудови: швелером, брусом, першим вінцем дерев'яного будинку, залізобетонним ростверком або монолітною залізобетонною плитою. При установці оголовка і швелера неминуча поява зварювальних швів. З метою запобігання від корозії у вологому середовищі, ці шви обов'язково покриваються спеціальним складом на основі епоксидної смоли або емалі.

У випадках, коли грунт має неоднорідну структуру, гвинтові палі встановлюються на різну глибину, а потім за заданим рівнем вирівнюються. Технологія гвинтових паль універсальна і дозволяє використовувати її для зведення об'єктів у місцях, утруднених для будівництва.

При зведенні тимчасових споруд з використанням технології гвинтових паль можливо уникнути етап бетонування. Так як гвинтові палі легко вкручуються і викручуються, то можливо їх повторне використання. У середньому термін служби гвинтовий палі становить не менше 100 років, а за умови її обробки спеціальним хімічним складом більше цього терміну. Гвинтові палі забезпечують високу міцність. Можна отримати робоче навантаження на гвинтові палю не менше 5т., При довжині палі 2,5 м, діаметрі стовбура 108 мм, товщиною стінки стовбура 4 мм, діаметрі лопаті 300 мм і товщині лопаті 5 мм.

вівторок, 22.02.2011

Фундамент "Ригель по стовпах".Фундамент "Ригель по стовпах" призначений для полегшених будівель з цегли (не більше 2-ух поверхів, стіни в 0,5 - 1 цегла з утеплювачем, цокольне перекриття із залізобетону, решта - дерев'яні), будинків з легкого бетону і великих каркасних споруд, в яких недопустимі сезонні перекоси з -за пученія грунту при промерзанні і відтаванні (засклені оранжереї тощо). Обов'язковий розрахунок перерізу ригеля і площі стовпів у відповідність з вагою будинку і несучою спроможністю грунту.

Стовпи і ригель із залізобетону, поздовжня арматура - 4 прута Ж = 10, розташовані по кутах, поперечна - рамки з дроту - від Ж = 6, встановлені через 0,5 м. Перетин стовпів від Ж = 150, висота стовпів - 1,5 м; перетин ригеля від 300х150 (для легких каркасних будівель). Відстані між стовпами не більше 3 м. Ригель відірваний від грунту не менше ніж на 50, простір між ригелем і грунтом засипано піском або, краще, керамзитом.

п'ятниця, 11.02.2011

Випереджаючи опис технологічного процесу закладки фундаменту, слід ознайомитися з визначенням бетону і з рецептурами приготування будівельних бетонів для спорудження підземної частини фундаментів. Бетон представляє собою будівельний матеріал, отриманий шляхом перемішування, укладання, ущільнення та затвердіння протягом 28 діб суміші з цементу, піску, щебеню (або гравію) та води. У залежності від співвідношення компонентів розрізняють жорсткий, пластичний і литий бетони. Жорсткий бетон використовується для спорудження фундаменту по периметру і під внутрішніми несучими стінами, для товстих монолітних стін і підлоги без арматури. Призначення пластичного бетону - виготовлення балок, колон і перемичок. Литий бетон застосовується при спорудженні тонких монолітних стінок і конструкцій, насичених арматурою. Склад твердого бетону (за об'ємом у частинах):

* щебінь або гравій - 6,5;
* будівельний пісок - 3,8;
* портландцемент марок М300-М500 або пуццолановий цемент - 1;
* вода - 60-75% від маси цементу (в залежності від вологості піску і щебеню або гравію).

Для порівняння: у пластичному бетоні співвідношення сухих компонентів - 1:3:5; в литому - 1:2,8:4,4. Сипучі компоненти (цемент, пісок, щебінь або гравій) перемішуємо до одержання однорідної сухої маси і, продовжуючи перемішування, поливаємо водою.

Порядок закладки фундаменту (будь то безперервний стрічковий або стовпчастий) залежить від вживаного будівельного матеріалу. При використанні цегли або крупного бутового каменю ви здійснюєте їх кладку. При використанні бутобетону (до речі, найпоширеніший і економічний вид фундаменту) закладку проводите шарами: в покладений 20-30-сантиметровий шар бетону поміщається бутовий камінь, потім знову йде шар бетону товщиною 25-30 см і т. д. до рівня землі. При влаштуванні стовпчастого фундаменту з бутобетону кожний укладений шар бетону і каменю армується сіткою з арматури або дротом. Особливо слід сказати про закладення стін фундаменту, що виходять в котлован підвалу або льоху. Якщо фундамент споруджується з цегли або бутового каменю, то питання саме  собою відпадає - всі стіни підвалу або льоху будуть виконані цегляною або кам'яною кладкою. Якщо ж будівельним матеріалом для закладки фундаменту служить бутобетон, то тут можливі два варіанти.

закладаэмо фундаментВаріант перший: стіни підвалу (льохи) також споруджуються із бутобетону. Попередньо закріпивши опалубку з дощок або обапола, її перед закладкою бетонної суміші слід змочити водою, щоб дерево не витягувало вологу з бетону, знижуючи тим самим його міцність (мал. 4). Знімається опалубка після того, як бетон схопиться і затвердіє, не чекаючи, поки він набере міцність; в цьому випадку не будуть пошкоджені ні поверхні стін, ні їх кромки. Варіант другий: стінки підвалу (льохи) виконуються з бутобетону з одночасним облицьовуванням цеглою (мал. 5).закладаэмо фундамент

Для того щоб облицьовування з цегли мало більш міцне зчеплення з бутовою кладкою, через кожні три-чотири ложкових рядів (цеглини довгою стороною укладаються уздовж стіни) йде тичковий ряд (цеглини уздовж стіни кладуться короткою стороною).

Про методи захисту підвалу (льоху) від вологи дивіться в підрозділі, присвяченому гідроізоляції фундаменту.

Завершується кладка підземної частини фундаменту вирівнюванням по горизонталі. Контроль горизонтальності верхньої площини здійснюється за допомогою будівельного рівня: повітряна бульбашка будівельного рівня, встановленого в будь-якому місці верхньої площини фундаменту, повинна знаходитися на нульовій позначці.

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 13