МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Яндекс.Метрика

Строим с нуля под ключ

У блозі фундамент будинку підібрані статті, з яких ви зможете дізнатися про види, типи і конструкції фундаментів. На яких розрахунків та даних вам треба будувати стрічковий, монолітний або плитний фундамент. Чому необхідна гідроізоляція фундаменту і як уникнути проблем відновлення фундаменту.
Блог > Коментарі до замітки

Як заощадити на фундаменті?

Як заощадити на фундаменті?Коли ви ведете будівництво своїми силами, цілком природно, що вам доводиться економити буквально на всьому. Але тут потрібно дотримуватися досить тонку грань між економією і якістю. Буває що, вигравши на економії можна програти у якості, що істотно важливіше. Тим більше, як можна заощадити на такій відповідальній елементі вашого майбутнього будинку як фундамент? Виявляється можна, знову ж таки дотримуючись досить простих правил. Які? Про це піде мова в нашій статті.

Якщо заливати фундамент за всіма правилами, вам доведеться неабияк витратитися. До речі сказати, вартість фундаменту у відсотках від інших окремих частин будинку складає приблизно 11%, що погодьтеся досить недешево. Як максимально скоротити витрати на нього? Варто відразу зазначити, що не буває нічого безкоштовного тому, заощадивши на грошах, вам доведеться потрудитися.

Виключаємо дорогі матеріали. Для того, щоб заощадити на найдорожчих складових фундаменту цементі і піску нам необхідно заповнити простір чимось більш доступним. У самому простому випадку нам підійдуть: будь металобрухт відповідної форми - прути, товстий дріт, швелера, косинці і т.п.

Щебінь і пісок. Також нам буде необхідний щебінь. Чим можна замінити його? Звичайним будівельним сміттям. Звичайно не всім. Нам буде потрібні некондиційні цеглини будь-яких форм, розмірів та видів, бутовий камінь. До речі останній на мою і так, завжди, використовується у приватників при заливці фундаменту.

Чим можна замінити цемент? На жаль, його те, як раз бажано брати якісний, враховуючи специфіку нашої заливки фундаменту і якість інших матеріалів.

Гравій або пісок також повинен бути якісний, власне на ньому ви заощадити не зможете.

Якщо ви збираєтеся побудувати капітальний будинок, не варто економити на глибині траншеї під фундамент. В іншому випадку це загрожує осадкою фундаменту, і в стіні вашого будинку можуть з'явитися тріщини.

Опалубки. На опалубках теж можна заощадити. Зовсім необов'язково брати під них стругані дошки. Можна використовувати некондиційні дошки, поклавши з внутрішньої частини опалубок старі листи ДВП або навіть картону. Дошки можна прибивати внахлест, для економії не спілівая зайве.

Якщо ви все-таки берете кондиційні дошки придатні для подальшого використання, намагайтеся прибивати їх акуратно. Після затвердіння фундаменту їх можна буде акуратно зняти і використовувати за призначенням.

Як заощадити на приготуванні розчину? Розчин можна замовити на заводі, але можна зробити і самим. Але праці і часу на це піде дуже багато. Тому розраховуйте, що для вас цінніше. Можна придбати стару бетономішалку, якщо надалі будете будувати будинок із цегли. Там розчин теж буде потрібен і бетономішалка, швидше за все себе окупить.

Ось такі нехитрі поради, які допоможуть вам заощадити кошти на заливки фундаменту. Купуйте бетономішалку і удачі вам!

середа, 08.12.2010, pyh